Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrezydent Ilham Aliyev zatwierdził procedurę zwrotu podatku VAT konsumentom w Azerbejdżanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Elnara Mammadova | 2020-03-25 14:03:31
vat, dekret, handel


21 marca prezydent Azerbejdżanu Ilham Aliyev podpisał dekret zatwierdzający „Procedurę zwrotu podatku od wartości dodanej (VAT) płaconego za towary zakupione przez konsumentów od osób prowadzących handel detaliczny lub gastronomię (z wyjątkiem produktów przemysłu naftowego i gazowniczego)”.

Zgodnie z dekretem do Ministerstwa Gospodarki należy w ciągu 15 dni:

- zgodnie z prawem AR „O zamówieniach publicznych” wybrać operatora przewidzianego w pkt 2.0.7 Procedury zatwierdzonej niniejszym dekretem;

- w porozumieniu z Ministerstwem Finansów i Bankiem Centralnym Azerbejdżanu, określić bank autoryzowany przewidziany w pkt 2.1.4 Procedury zatwierdzonej niniejszym dekretem;

- zapewnienie pracy edukacyjnej w związku z wprowadzeniem w Azerbejdżanie systemu zwrotu podatku od wartości dodanej (VAT) płaconego za towary zakupione przez konsumentów od osób prowadzących handel detaliczny lub gastronomię (z wyjątkiem produktów przemysłu naftowego i gazowniczego).

Ministerstwo Finansów jest odpowiedzialne za:

- zgodnie z wymogami Procedury zatwierdzonej niniejszym dekretem, za pośrednictwem Ministerstwa Gospodarki, w celu zapewnienia zwrotu podatku VAT płaconego przez konsumentów poprzez zmniejszenie faktycznej kwoty dochodów z podatku VAT do budżetu państwa;

- w drodze porozumienia z Ministerstwem Gospodarki zatwierdza w ciągu 15 dni formularz zawarcia przewidziany w klauzuli 5.9 Procedury zatwierdzonej niniejszym dekretem.

Wszystkim organom centralnym i lokalnym powierzone zapewnić udzielenie wsparcia Ministerstwu Gospodarki i innym uprawnionym strukturom państwowym w wykonywaniu zadań wynikających z niniejszego dekretu.

 
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Leżaki drewniane

Leżaki drewniane od Sport Service to świetna propozycja na wiosnę oraz lato dla osób lubiących re...
Polska - Kłaj 2022-03-24 Dodał: Sport Service Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert