Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrezydent Ilham Aliyev zatwierdził procedurę zwrotu podatku VAT konsumentom w Azerbejdżanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Elnara Mammadova | 2020-03-25 14:03:31
vat, dekret, handel


21 marca prezydent Azerbejdżanu Ilham Aliyev podpisał dekret zatwierdzający „Procedurę zwrotu podatku od wartości dodanej (VAT) płaconego za towary zakupione przez konsumentów od osób prowadzących handel detaliczny lub gastronomię (z wyjątkiem produktów przemysłu naftowego i gazowniczego)”.

Zgodnie z dekretem do Ministerstwa Gospodarki należy w ciągu 15 dni:

- zgodnie z prawem AR „O zamówieniach publicznych” wybrać operatora przewidzianego w pkt 2.0.7 Procedury zatwierdzonej niniejszym dekretem;

- w porozumieniu z Ministerstwem Finansów i Bankiem Centralnym Azerbejdżanu, określić bank autoryzowany przewidziany w pkt 2.1.4 Procedury zatwierdzonej niniejszym dekretem;

- zapewnienie pracy edukacyjnej w związku z wprowadzeniem w Azerbejdżanie systemu zwrotu podatku od wartości dodanej (VAT) płaconego za towary zakupione przez konsumentów od osób prowadzących handel detaliczny lub gastronomię (z wyjątkiem produktów przemysłu naftowego i gazowniczego).

Ministerstwo Finansów jest odpowiedzialne za:

- zgodnie z wymogami Procedury zatwierdzonej niniejszym dekretem, za pośrednictwem Ministerstwa Gospodarki, w celu zapewnienia zwrotu podatku VAT płaconego przez konsumentów poprzez zmniejszenie faktycznej kwoty dochodów z podatku VAT do budżetu państwa;

- w drodze porozumienia z Ministerstwem Gospodarki zatwierdza w ciągu 15 dni formularz zawarcia przewidziany w klauzuli 5.9 Procedury zatwierdzonej niniejszym dekretem.

Wszystkim organom centralnym i lokalnym powierzone zapewnić udzielenie wsparcia Ministerstwu Gospodarki i innym uprawnionym strukturom państwowym w wykonywaniu zadań wynikających z niniejszego dekretu.

 
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Zapalniczki reklamowe

Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert