Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAzerbejdżan utworzył specjalny fundusz i zatwierdził procedurę tworzenia i wykorzystywania funduszy w celu wsparcia walki z koronawirusem.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Elnara Mammadova | 2020-03-25 10:33:50
koronowirus, walka, fundusz


Prezydent Ilham Aliyev podpisał dekret o wzmocnieniu ochrony socjalnej pracowników medycznych uczestniczących w działaniach związanych z kontrolą choroby COVİD-19. Do miesięcznego (taryfowego) wynagrodzenia pracowników państwowych instytucji medycznych za pracę w warunkach związanych z nową infekcją koronawirusem naliczono pilną premię 3-5 razy wyższą od miesięcznego wynagrodzenia. Ponadto Ilham Aliyev podpisał dekret o przyznaniu miliarda manatów (ponad 588,2 mln USD) Gabinetowi Ministrów w celu zwalczania skutków koronawirusa. Pieniądze przeznacza się na branże i podmioty rzekomo dotknięte pandemią - osobom prawnym i fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą.

W Azerbejdżanie obowiązują obecnie tymczasowe ograniczenia w funkcjonowaniu restauracji, kawiarni i barów.

Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie i jego pojawienie się w krajach sąsiednich w Azerbejdżanie rozmieszczono specjalne laboratoria do zwalczania COVID-19. Zorganizowane testy na koronawirusa w domu. Badania przeprowadzone są za darmo Ponadto wdrożono mobilne laboratoria, które w przypadku podejrzenia o wirusa mogą szybko podróżować do dowolnej części Azerbejdżanu i przeprowadzić badanie awaryjne.