Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAzerbejdżan utworzył specjalny fundusz i zatwierdził procedurę tworzenia i wykorzystywania funduszy w celu wsparcia walki z koronawirusem.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Elnara Mammadova | 2020-03-25 10:33:50
koronowirus, walka, fundusz


Prezydent Ilham Aliyev podpisał dekret o wzmocnieniu ochrony socjalnej pracowników medycznych uczestniczących w działaniach związanych z kontrolą choroby COVİD-19. Do miesięcznego (taryfowego) wynagrodzenia pracowników państwowych instytucji medycznych za pracę w warunkach związanych z nową infekcją koronawirusem naliczono pilną premię 3-5 razy wyższą od miesięcznego wynagrodzenia. Ponadto Ilham Aliyev podpisał dekret o przyznaniu miliarda manatów (ponad 588,2 mln USD) Gabinetowi Ministrów w celu zwalczania skutków koronawirusa. Pieniądze przeznacza się na branże i podmioty rzekomo dotknięte pandemią - osobom prawnym i fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą.

W Azerbejdżanie obowiązują obecnie tymczasowe ograniczenia w funkcjonowaniu restauracji, kawiarni i barów.

Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie i jego pojawienie się w krajach sąsiednich w Azerbejdżanie rozmieszczono specjalne laboratoria do zwalczania COVID-19. Zorganizowane testy na koronawirusa w domu. Badania przeprowadzone są za darmo Ponadto wdrożono mobilne laboratoria, które w przypadku podejrzenia o wirusa mogą szybko podróżować do dowolnej części Azerbejdżanu i przeprowadzić badanie awaryjne.

 
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodniki "POMIESZCZENIA CZYSTE TYPU CLEANROOM"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami działającymi w branży Cleanroom – ...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert