Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek budowlany w Azerbejdżanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Elnara Mammadova | 2020-05-22 11:08:35
budownictwo, rynek, azerbejdżan, inwestycje


Obecnie branża budowlana w Azerbejdżanie rozwija się. Sektor budowlany jest jednym z motorów gospodarki, oczywiście po przemyśle naftowym i gazowym. Wiele projektów, których budowa została zawieszona w latach 2015-2017, jest obecnie ukończonych. Inwestorzy zaczęli wracać na rynek azerbejdżański i zwiększać depozyty.

Rynek budowlany przyciąga inwestorów szybką rentownością. Inwestycje w produkcję niektórych towarów spłacają się co najwyżej za 3-4lata, średnio za 5 lat. Jednocześnie bardzo opłacalne jest inwestowanie w budownictwo, ponieważ proces zwrotu nie trwa tak długo. Sektor budowlany Azerbejdżanu jest drugim po sektorze naftowym, w którym dokonuje się największych inwestycji. Według szacunków rządu w sektorze budowlanym pracuje około 350 tysięcy osób, co stanowi 7,3% sprawnej populacji kraju.

Park Technologiczny Sumgayit (STP) jest jednym z głównych dostawców krajowego sektora budowlanego i zaawansowanym centrum produkcji w regionie. Na obszarze 250 hektarów parku przemysłowego, który w krótkim czasie zwiększył moce produkcyjne, obecnie działa 12 zakładów i ponad 30 zakładów produkcyjnych. Uruchomienie umożliwiło produkcję różnych wysokiej jakości materiałów budowlanych, które spełniają potrzeby konsumentów. Jednocześnie zastosowanie nowoczesnych technologii doprowadziło do obniżenia kosztów w branży budowlanej, wysokiej jakości i zastąpienia importu.

 

Osłony okienne ze względu na cenę oraz bliska odłegłość głownie importowane są z Turcji.

Mozaika importowana jest z Włoch (Sicis, Collezione, Bisazza), także jest produkowana w kraju (Azkeramika, Gilan Seramik itd.)

Pokrycia dachowe są produkowane w kraju, ale także ipmortowane z zagranicy (Turcja, Finlandia, Szwecja, Niemcy,Korea itd.)

Główni gracze na rynku pokryć dachowych –Eviniztikilsin.az, Dam.az, Prorab.az, Arsenal Center, Unimetal, Magna.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Budowa antresoli

Zajmujemy się budową i konstrukcją Antresoli Realizujemy różne projekty i aranżacje .Antresole n...
Polska - Piaseczno 2021-03-06 Dodał: Paweł Oleba Budownictwo Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert