Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek budowlany w Azerbejdżanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Elnara Mammadova | 2020-05-22 11:08:35
budownictwo, rynek, azerbejdżan, inwestycje


Obecnie branża budowlana w Azerbejdżanie rozwija się. Sektor budowlany jest jednym z motorów gospodarki, oczywiście po przemyśle naftowym i gazowym. Wiele projektów, których budowa została zawieszona w latach 2015-2017, jest obecnie ukończonych. Inwestorzy zaczęli wracać na rynek azerbejdżański i zwiększać depozyty.

Rynek budowlany przyciąga inwestorów szybką rentownością. Inwestycje w produkcję niektórych towarów spłacają się co najwyżej za 3-4lata, średnio za 5 lat. Jednocześnie bardzo opłacalne jest inwestowanie w budownictwo, ponieważ proces zwrotu nie trwa tak długo. Sektor budowlany Azerbejdżanu jest drugim po sektorze naftowym, w którym dokonuje się największych inwestycji. Według szacunków rządu w sektorze budowlanym pracuje około 350 tysięcy osób, co stanowi 7,3% sprawnej populacji kraju.

Park Technologiczny Sumgayit (STP) jest jednym z głównych dostawców krajowego sektora budowlanego i zaawansowanym centrum produkcji w regionie. Na obszarze 250 hektarów parku przemysłowego, który w krótkim czasie zwiększył moce produkcyjne, obecnie działa 12 zakładów i ponad 30 zakładów produkcyjnych. Uruchomienie umożliwiło produkcję różnych wysokiej jakości materiałów budowlanych, które spełniają potrzeby konsumentów. Jednocześnie zastosowanie nowoczesnych technologii doprowadziło do obniżenia kosztów w branży budowlanej, wysokiej jakości i zastąpienia importu.

 

Osłony okienne ze względu na cenę oraz bliska odłegłość głownie importowane są z Turcji.

Mozaika importowana jest z Włoch (Sicis, Collezione, Bisazza), także jest produkowana w kraju (Azkeramika, Gilan Seramik itd.)

Pokrycia dachowe są produkowane w kraju, ale także ipmortowane z zagranicy (Turcja, Finlandia, Szwecja, Niemcy,Korea itd.)

Główni gracze na rynku pokryć dachowych –Eviniztikilsin.az, Dam.az, Prorab.az, Arsenal Center, Unimetal, Magna.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Niebieski granit

LuxStone Granity zajmuje się przede wszystkim takimi kamieniami naturalnymi, jak granity. W oferc...
Polska - Zielona Góra 2022-03-29 Dodał: Rafał Koźlarek Architektura, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Ortodoncja i protetyka stomatologiczna

Ortodonta Toruń Protetyk Toruń Protetyk Toruń Protetyka stomatologiczna Toruń W ja...
Polska - TORUŃ 2022-01-28 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert