Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu„Międzynarodowy bakijski port morski Hovsan” dołączył do międzynarodowego stowarzyszenia TMTM

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Elnara Mammadova | 2019-10-29 08:24:40
port morski, transport, korytarz, kontener

Zgodnie z informacją ADY Container Międzynarodowy bakijski port morski Hovsan dołączył do Międzynarodowego Stowarzyszenia Trans-Kaspijskiego Międzynarodowego Korytarza Transportowego (TMTM).

Decyzja została podjęta na spotkaniu grupy roboczej ds. Rozwoju Międzynarodowego Stowarzyszenia Transkaspijskiego Międzynarodowego Korytarza Transportowego w Tbilisi (Gruzja), w dniu 21-22 października 2019 r., gdzie ADY Container reprezentowana była przez delegację pod przewodnictwem dyrektora firmy Natiga Jafarowa.

Podczas spotkania omówiono kwestie przyciągania nowych rodzajów towarów do „środkowego korytarza” oraz przejrzystej polityki taryfowej na 2020 r.

Osiągnięto porozumienie pomiędzy portami Azerbejdżanu i Kazachstanu w sprawie automatycznej wymiany informacji w celu zwiększenia ogólnej wydajności transportu w środkowym korytarzu i ułatwienia ruchu kontenerowego.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele działów kolejowych z Gruzji, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Ukrainy, Polski, Turcji, ponad 60 przedstawicieli firm portowych i logistycznych.

Po spotkaniu podpisano protokół.