Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAmerykański ekspert o znaczeniu projektu „Jeden pas-jedna droga” dla Azerbejdżanu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Elnara Mammadova | 2019-10-21 08:06:24
azerbejdżan, południowy kaukaz, kolei, infrastruktura, morze kaspijskie


Azerbejdżan bardzo skorzysta na projekcie „Jeden pas-jedna droga”- powiedział Bruce Pannier, amerykański ekspert od Azji Środkowej.

„Jeśli realizacja projektu„ Jeden pas-jedna droga” będzie kontynuowana z powodzeniem, będzie to bardzo korzystne dla krajów Południowego Kaukazu, zwłaszcza Azerbejdżanu i Gruzji, ponieważ kraje te mają porty, odpowiednio, na Morzu Kaspijskim i Czarnym. Najlepsza droga dla tego projektu między Chinami a Europą przechodzi przez Południowy Kaukaz, dzięki czemu przyniesie znaczne zyski dzięki taryfom tranzytowym, pomoże w rozwoju niezbędnej infrastruktury (dróg, kolei i obiektów portowych) oraz wzmocni więzi krajów Kaukazu ze Wschodem i Zachodem ”- powiedział Pannier.

Ekspert zauważył, że położenie geograficzne Azerbejdżanu znajduje się w idealnej pozycji geograficznej na tej trasie.

„Towary z Chin są dostarczane przez Morze Kaspijskie do Azerbejdżanu, skąd są eksportowane na zachód, a towary z Europy są wysyłane przez Morze Czarne i ostatecznie są transportowane do Azerbejdżanu, skąd są eksportowane przez Morze Kaspijskie do Azji Środkowej, Chin i innych krajów azjatyckich. Jeśli projekt „Jeden pas – jedna droga” zostanie wdrożony z powodzeniem tak, jak przewiduje Pekin, Azerbejdżan odniesie znaczne korzyści z projektu ”- podsumował Pannier.

Należy zauważyć, że koncepcja „Jeden pas – jedna droga” jest międzynarodową inicjatywą Chin mającą na celu poprawę istniejących i stworzenie nowych korytarzy handlowych i transportowych łączących ponad 60 krajów Azji Środkowej, Europy i Afryki, która ma na celu promowanie rozwoju stosunków handlowych między nimi a Chinami. Pomysł utworzenia Pasu Ekonomicznego Jedwabnego Szlaku został wysunięty przez chińskiego przywódcę Xi Jinpinga.

Przypomnijmy, że w grudniu 2015 r. w ramach wizyty prezydenta Ilhama Alijewa w Chinach podpisano protokół ustaleń w celu wspólnego promowania utworzenia pasa ekonomicznego Jedwabnego Szlaku, wyrażając w ten sposób poparcie Azerbejdżanu dla tej inicjatywy.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Eastchem Sp. z o.o. Zawiercie węglan potasu potassium carbonate siarczan potasu potassium sulphat...

irma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim import...
Polska - Zawiercie (miasto) 2017-10-26 Dodał: Handel, Transport i logistyka, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert