Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWiceminister: Azerbejdżan i Polska planują wzajemną poprawę warunków dostępu przedsiębiorców do rynków

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Elnara Mammadova | 2019-09-05 08:44:45
handel, inżynieria, rolnictwo, transport, logistyka, przemysł chemiczny, technologie informacyjne, przemysł stoczniowy, turystyka, elektronika


Azerbejdżan i Polska koncentrują się na wzajemnej poprawie warunków dostępu do rynku dla przedsiębiorców, powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

„Azerbejdżan jest bardzo ważnym partnerem gospodarczym Polski w regionie Południowego Kaukazu i jest uważany za jeden z najbardziej obiecujących rynków dla polskich firm. Nasze relacje mają w szczególności na celu poprawę warunków dostępu do rynków i rozwiązanie ewentualnych problemów zauważonych przez przedsiębiorców z obu krajów” - powiedział Przydacz.

Wiceminister zauważył, że dwustronny handel między Azerbejdżanem i Polską rośnie, ale nadal nie jest zadowalający dla obu krajów: w 2018 r. obroty wyniosły 94,7 mln USD, podczas gdy w latach 2013-2015 było to 135-170 mln USD rocznie.

„Dokładamy wszelkich starań, aby aktywować program handlu i inwestycji w naszych stosunkach dwustronnych. Widzimy rosnący potencjał w takich obszarach, jak inżynieria, rolnictwo, transport, logistyka, przemysł chemiczny, technologie informacyjne, przemysł stoczniowy, turystyka, elektronika”-powiedział Przydacz.

Ponadto wiceminister zauważył, że Polska chciałaby zachęcać do wzajemnych inwestycji.

„Wzajemna aktywność inwestycyjna obu krajów nie jest dziś znacząca. W Azerbejdżanie istnieje kilka firm z polskim kapitałem, w tym w dziedzinie usług, doradztwa, usług bankowych, w produkcji materiałów budowlanych, energetycznych, rolniczych, farmaceutycznych, gastronomicznych. Jednak w Polsce nie ma znaczących inwestorzy z Azerbejdżanu, dlatego chcielibyśmy zachęcać do wspólnych inwestycji polskich i azerbejdżańskich poprzez organizowanie forum biznesowych i innych wydarzeń pod patronatem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - powiedział Przydacz.