Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuParki przemysłowe, osiedla i agroparki otwierają nowe możliwości rozszerzenia produkcji w Azerbejdżanie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Elnara Mammadova | 2019-08-28 10:41:12
rolnictwo, przemysł, innowacje, technologie


Tworzenie parków przemysłowych, osiedli i parków rolniczych stwarza wspaniałe nowe możliwości tworzenia innowacyjnych przedsiębiorstw i rozszerzania produkcji produktów zorientowanych na eksport.

Azerbejdżan ma 5 parków przemysłowych - Park Chemiczny w Sumgaicie, Park Przemysłowy w Balakhani, Mingachevir, Garadagh i Pirallahi.

W tych parkach zarejestrowano ponad 40 rezydentów, z których 24 już rozpoczęło produkcję. Minister Gospodarki Azerbejdżanu Shanin Mustafayev powiedział, że kolejne dziesięć parków rozpocznie działalność do końca bieżącego roku.

Rezydenci parków przemysłowych mają ulgi podatkowe i celne, co stanowi dobry początek rozwoju biznesu. Tak więc rezydenci parków są zwolnieni z podatku od nieruchomości, gruntu, podatku dochodowego przez 7 lat od daty rejestracji, VAT i ceł na import maszyn i urządzeń technologicznych.

W sumie w parkach i osiedlach przemysłowych utworzono ponad 11 000 miejsc pracy, a kolejne 3000 mają zostać otwarte.

Ponadto trwają prace nad utworzeniem agroparków, które wraz z rozwiązywaniem problemów związanych z zatrudnieniem w regionach odegrają ważną rolę w produkcji produktów rolnych ukierunkowanych na eksport.

W planach jest utworzenie 51 parków rolnych, 22 już działają, a do końca roku planowane jest otwarcie kolejnych 11. W wyniku tego programu powstanie ponad 4000 nowych miejsc pracy.